NOWOCZESNOŚĆ W PRODUKCJI I DYSTRYBUCJI LEKÓW WETERYNARYJNYCH
Vetoquinol, globalny producent leków weterynaryjnych, planuje uruchomienie produkcji preparatów przeciwpasożytniczych
w Gorzowie Wielkopolskim oraz wdrożenie nowych rozwiązań dystrybucji, by lepiej zaspokoić potrzeby rynku.
Decyzja o umieszczeniu produkcji najnowszych, płynnych preparatów przeciw-pasożytniczych w Gorzowie Wielkopolskim, to odpowiedź na rosnące potrzeby lekarzy weterynarii, właścicieli lecznic i klinik oraz posiadaczy zwierząt i hodowców. Wartość inwestycji to ponad 26 mln zł. Produkcja ruszy w II kwartale 2025 roku, a produkty trafią na krajowy i globalny rynek. – Decyzję władz Vetoquinol o umieszczeniu produkcji nowoczesnych preparatów przeciwpasożytniczych w Polsce, przyjęliśmy jako wyraz uznania dla naszego zakładu w Gorzowie oraz polskiego oddziału firmy – mówi Cyryl Przybył, dyrektor zarządzający Vetoquinol Polska.
Vetoquinol zmienia system dystrybucji w Polsce
Rozwój Vetoquinol to nie tylko nowe, wciąż ulepszane produkty i terapie, ale także poprawa rozwiązań logistycznych. Dotychczas dystrybucja w Polsce polegała na dostawach realizowanych przez centralny magazyn firmy w Gorzowie Wielkopolskim. Aby usprawnić proces obsługi zamówień i przyspieszyć dostawy, spółka zdecydowała się przenieść dystrybucję do zewnętrznych, wyspecjalizowanych hurtowni, które poprzez skalę działania, mogą zaoferować sprawniejszy serwis oraz zaawansowane rozwiązania cyfrowe. Dzięki temu, lekarze weterynarii, lecznice czy kliniki będą miały możliwość szybkiego i wygodnego składania zamówień, przez siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, a dostawy będą częstsze i szybsze. Nowy system wyeliminuje opóźnienia oraz poprawi kontrolę nad zapasami. Jednocześnie firma utrzyma sieć przedstawicieli handlowych, którzy w nowych warunkach będą bardziej skoncentrowani na relacjach z klientami i prezentowaniu nowości produktowych. Przejście na nowy model dystrybucji nastąpi 31 grudnia 2024 roku.
Naszym celem jest dostarczanie narzędzi, które pomagają lekarzom weterynarii i opiekunom zwierząt
w kompleksowym leczeniu, nie ograniczając się jedynie do farmakoterapii.
Cyryl Przybył, dyrektor zarządzający Vetoquinol Polska
Innowacyjność to fundament strategii
Zmiany, które firma wdraża w Polsce, to element globalnej strategii rozwoju Vetoquinol. Spółka zamierza się skoncentrować na dostarczaniu innowacyjnych, kompleksowych rozwiązań terapeutycznych, które wykraczają poza same leki, obejmując również narzędzia niefarmaceutyczne, w tym cyfrowe (np. sztuczną inteligencję), wykorzystujące najnowsze osiągnięcia nauki. Zadanie to realizuje ponad 150 specjalistów, zatrudnionych w dziale badawczo-rozwojowym firmy.
Przykładem tego podejścia jest Mobility System – gotowe rozwiązanie dla praktyk weterynaryjnych, zapewniające zintegrowane leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów u psów, przy jednoczesnym uwzględnieniu indywidualnych potrzeb i możliwości opiekunów.
Kolejne innowacje dotyczyć będą obszarów, w których Vetoquinol jest liderem lub ma silną pozycję: leczenia bólu i stanów zapalnych w chorobach układu ruchu, dermatologii oraz parazytologii zwierząt towarzyszących, a także w ochronie zdrowia krów mlecznych.
Stajemy się jednym z kluczowych ośrodków produkcyjnych Vetoquinol na świecie, co jest ogromnym wyróżnieniem i potwierdzeniem zaufania ze strony centrali firmy.
Iwona Stankiewicz, dyrektor wytwórni Vetoquinol Biowet